Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata… Oprócz tego łączy wiele, moi Drodzy Przyjaciele. Ruch przewija się z muzyką, śpiew przytula się z plastyką, matematyka goni czytanie… Czy Tygryski i Motylki mają czas na spanie??? 🙂 Nasze dzieci… uczą się, bawią, odpoczywają i dzięki swej pracowitości czas na wszystko mają:)
Kolejny miesiąc nam minął, pozostawiając wiele pięknych wspomnień 🙂 A co się u nas działo? Jak zwykle było mnóstwo pracy 🙂
4 kwietnia – Dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” wykonały zadania z modułu VI: EMPATIA I WRAŻLIWOŚĆ:
- Drzewko życzliwości.
- Jak okazywać sympatię? – „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe” – pogadanka na temat miłych i przykrych emocji.
- „Dobranocki z dawnych lat” – zapoznanie z bajką „Zaczarowany ołówek”, którą w bardzo ciekawy sposób, z ogromną pasją i zaangażowaniem przybliżył nam Pan Wojciech – nasz szkolny bibliotekarz.
7 kwietnia – Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej MINI KLINIKA DOKTORA MISIA. Nasze przedszkole odwiedził Ratownik Medyczny wraz z pomocnikiem – Doktorem Misiem bardzo dużych rozmiarów i jego przyjaciółmi z Kliniki, też bardzo dużych rozmiarów 🙂 W trakcie pokazu dzieci miały możliwość zapoznać się ze sprzętem medycznym, doświadczyć, że np. badanie EKG jest czynnością zupełnie bezbolesną. Ponadto milusińscy nauczyli się zaopatrywać rany na misiu, w tym tamować bardzo poważny krwotok, prawidłowo wzywać pomoc medyczną, a nawet zakładać gips na chorą rękę Misia!
8 kwietnia – Warsztaty zdobienia pisanek oraz tworzenie ozdób świątecznych
Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne,
Pięknie ozdobione, ale niezbyt mocne.
Pisanki, kraszanki, całe w ornamentach,
Uświetniły nasze wielkanocne święta.
22 kwietnia – Dzień Ziemi – W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały temat: Las to dom dla zwierząt. Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze. Wspólnie z naszym Przyjacielem Kubusiem rozmawialiśmy o ochronie środowiska, o tym jak należy segregować śmieci i po co to robić (recykling). Wykonaliśmy prace plastyczne związane z tym tematem, obejrzeliśmy wiele ciekawych książek i wystawę zorganizowaną przez uczniów starszych klas. Postanowiliśmy również założyć małą hodowlę roślin w sali. W ten sposób uczciliśmy Światowy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne.
25 kwietnia – Realizacja modułu VII: PIĘKNO I OCHRONA PRZYRODY. „Dobranocki z dawnych lat” – zapoznanie z bajką „Trzy misie”, którą przeczytała dzieciom pani Joanna, mama Oskara.
27 kwietnia – SPOTKANIE Z AUTOREM. W ramach nadchodzącego tygodnia literatury dzieci spotkały się z pisarzem p. Wiesławem Drabikiem, który w ciekawy sposób przedstawił tajniki swojego zawodu. Dzieci miały możliwość zakupić autorskie książeczki i poprosić o autograf.
27 kwietnia – Każde dziecko może stać się pięknym motylem, jeśli tylko damy mu szansę, czas, miłość i cierpliwość…. Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu, nie pozostańmy obojętni 😊
Miesiąc kwiecień w oddziałach przedszkolnych obfitował udziałem w wielu konkursach:
- Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym: PRZYRODA W OCZACH DZIECKA.
- Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym: MAJOWA ŁĄKA.
- Udział w Powiatowym konkursie plastycznym: WIOSNA W PRZYRODZIE. Wyróżnienie: Julia Majchrowska.
- Udział w konkursie organizowanym przez GOK Hyżne NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA. Nagrodzeni: I miejsce: Wiktoria Sowa, II miejsce: Julia Majchrowska, III miejsce: Oliwia Żądło, Wyróżnienie Alicja Dulska, Szymon Mazurkiewicz
- Udział w konkursie plastycznym: KARTKA WIELKANOCNA., organizowanym przez „Multi Gra”
- Organizacja szkolnego konkursu fotograficznego: PRZEBUDZENIE WIOSNY. Nagrody: Zofia Bembenek, Oliwia Żądło, Zofia Majchrowska, Milena Kawalec.